CZCIONKA:
KONTRAST:
SoftBlue SA

Tworzymy produkty przyjazne dla społeczeństwa

Jesteśmy innowacyjną spółką, która skupia się głównie na nowych technologiach, badaniach i projektach naukowych.

WIĘCEJ O NAS Scroll down

Projektujemy rozwiązania zwiększające dobrobyt społeczeństwa oraz wspierające polskich przedsiębiorców.

SOFTBLUE SA jest jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków wspierających innowacje, transfer technologii oraz prowadzących projekty badawcze. Wychodzimy naprzeciw potrzebom polskiej gospodarki która chcąc być konkurencyjną, musi rozwijać innowacje i dostarczać coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Główne obszary

01
01

Software

Projektujemy, tworzymy i wdrażamy dedykowane aplikacje biznesowe przystosowane do specyfiki potrzeb Klienta.

Przeprowadzamy migracje danych do nowych systemów oraz rozbudowujemy i utrzymujemy istniejące aplikacje Klienta.
Optymalizujemy działania aplikacji integrując wdrażane systemy z funkcjonującymi rozwiązaniami. Budujemy aplikacje natywne –
dla urządzeń, webowe – sieciowe i hybrydowe. Softblue oferuje rozwiązanie - Framework Aplikacyjny na bazie którego możliwe jest zbudowanie w szybkim czasie aplikacji o praktycznie dowolnej funkcjonalności.

Czytaj więcej

Tworzymy lepszą przyszłość

02
02

Rozwiązania IoT

Projektujemy i wdrażamy zaawansowane rozwiązania, które ułatwiają pracę i zwiększają wydajność działań biznesowych na wielu polach.

Wykorzystując nowoczesne technologie, takie jak Internet Rzeczy (IoT), SoftBlue SA dostarcza swoim Klientom wysokiej jakości produkty umożliwiające m.in. zdalny monitoring zanieczyszczenia powietrza, systemy wspierające efektywne zarządzanie produkcją i energią czy zdalny monitoring wodomierzy. Wychodząc na przeciw zagrożeniom jakie niesie COVID-19 opracowaliśmy także urządzenie, które pomaga we właściwy sposób realizować zalecenia dotyczące mycia rąk.

Dron antysmogowy z głowicąZdalny monitoring zanieczyszczenia powietrza

Dron antysmogowy do badania stanu powietrza. Airdron jest wyposażony w czujniki do badania pyłów zawieszonych w powietrzu PM10 i PM2,5. Innowacyjne rozwiązanie firmy SoftBlue umożliwia badania i analizę dymu z komina oraz badanie i analizę stanu powietrza - smogu. Dron antysmogowy wspiera pracę jednostek samorządu terytorialnego oraz innych instytucji monitorujących jakość powietrza.

Smogobus to mobilna stacja do monitorowania zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym w dowolnej lokalizacji. Badania smogobusem prowadzi się w celu określenia skąd napływają niebezpieczne związki chemiczne wchodzące w skład zjawiska "niskiej emisji". Rozwiązanie to jest kierowane do jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji związanych z ochroną środowiska.

03
03

Centrum Badawczo - Rozwojowe

Jesteśmy jednym z najważniejszych w Polsce hubów nowych technologii, który z sukcesem prowadzi badania naukowe i komercjalizuje ich efekty. 

Centrum Badawczo Rozwojowe SoftBlue SA jest najważniejszym w województwie Kujawsko-Pomorskim ośrodkiem wspierającym innowacje, transfer technologii oraz prowadzącym projekty badawcze. Innowacje są podstawą w budowaniu konkurencyjności dzisiejszych przedsiębiorstw, dlatego nasze rozwiązania adresują dynamicznie zmieniające się potrzeby firm w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Centrum Badawczo-Rozwojowe
Centrum Badawczo-Rozwojowe

Dążymy do stałego rozwoju, poszukując innowacyjnych rozwiązań

Nasi Klienci

INSTYTUCJE PUBLICZNE
Ministerstwo ZdrowiaZUSMinisterstwo GospodarkiMinisterstwo CyfryzacjiMinisterstwo Edukacji NarodowejHerb kujawsko-pomorskieHerb WarszawyHerb BydgoszczyCentrum Systemów InformacyjnychMinisterstwo ŚrodowiskaGeneralna Dyrekcja Ochrony ŚrodowiskaZDiUMPolitechnika GdańskaMARRUniwersytet Technologiczno-PrzyrodniczyKZŁ BydgoszczNaczelna Dyrekcja Archiwów PaństwowychBibliotek NarodowaLogoTVPZDMiKP Bydgoszcz
INSTYTUCJE KOMERCYJNE
PERNMondiNASKSTEICOZSJZUrząd Lotnictwa Cywilnego

Zaufali nam

Brandy SoftBlue


Aktualności

Bądź na bieżąco z informacjami na temat rozwiązań IoT i kwestiami związanymi z monitoringiem zanieczyszczania powietrza


Program Czyste Powietrze

Na poprawę jakości powietrza wpływa wiele działań (nie tylko monitoring jakości powietrza). Kompleksowe działania przyczyniające się do obniżenia wysokich stężeń toksycznych gazów i pyłów zawieszonych w powietrzu, promowane są także przez programy rządowe.

Czytaj więcej

Ocena jakości powietrza

Jakość powietrza i tematy związane z monitorowaniem poziomu zanieczyszczeń atmosferycznych stale pojawiają się w Internecie, prasie i telewizji. Codziennie widzimy kolorowe tabelki oraz alerty sygnalizujące przekroczenia poziomów różnych substancji.

Czytaj więcej

Smog – co to jest i jak powstaje?

Zanieczyszczone powietrze to duży problem, mający znaczący wpływ zarówno na jakość życia jak i na zdrowie obywateli większości rozwiniętych krajów. Czym jest smog, w jaki sposób powstaje oraz dlaczego poziom smogu w Polsce jest na tak wysokim poziomie?

Czytaj więcej