Informacje

07.11.2018

Faktura elektroniczna w zamówieniach publicznych

Już od 18 kwietnia 2019 roku zgodnie z obowiązkiem wdrożenia Dyrektywy 2014/55/UE o fakturowaniu elektronicznym nałożonej przez Unię Europejską,   firmy biorące udział w zamówieniach publicznych będą mogły przesyłać elektroniczne faktury do urzędów za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania (PEF).

Celem głównym projektu jest wdrożenie obowiązkowego odbioru faktur elektronicznych przez administrację publiczną. Każda firma, realizująca zamówienia publiczne, będzie musiała posiadać konto na Platformie.

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję uczestniczyć w szkoleniu ,, Elektroniczne fakturowanie dla biznesu’’ przygotowanym przez Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania na którym omówione zostały zmiany w prawie dotyczące fakturowania elektronicznego, przedstawione zostały zasady działania Platformy Elektronicznego Fakturowania oraz informację jak przygotować firmę do wdrożenia systemu.

Zachęcamy do udziału w przyszłych szkoleniach. Więcej informacji w poniższych linkach.

https://efaktura.gov.pl/strona-glowna

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=57D3E8DABA8A0753C125831A00477FA9


31.10.2018

Nowy projekt dla TVP SA !

Zajmujemy się właśnie realizacją projektu polegającym na modernizacji serwisu intranetowego Telewizji Polskiej, który zakłada również dostarczenie profesjonalnego systemu zarzadzania treścią CMS. Projekt ma na celu udoskonalenie serwisu zarówno dla odbiorców jak również administratorów portalu. Przebudowa strony ułatwi zarządzanie treścią w serwisie oraz zintegrowanie z nią dedykowanych modułów.


26.10.2018

Seminarium bezpieczny eksport

23 października braliśmy udział w seminarium ,,Międzynarodowe zamówienia publiczne na innowacyjne produkty i usługi’’ w czasie którego można było uzyskać wiedzę na temat czym są zamówienia publiczne na innowacje oraz międzynarodowe zamówienia publiczne? Przedstawiona została również koncepcja partnerstwa innowacyjnego w UE, a także jego procedura. Poruszono tematykę trendów w zamówieniach publicznych realizowanych przez organizację międzynarodowe, a także kwestię zapotrzebowania w obszarze innowacji na zagranicznych rynkach zamówień publicznych.

https://drive.google.com/file/d/1s_JFXawR6b9P0OQ9_ggvANMUSDDcgoJT/view


24.10.2018

WAGO Solution Provider Day 2018

W ubiegłym tygodniu uczestniczyliśmy w WAGO Solution Provider Day 2018 – corocznym spotkaniu integratorów i projektantów rozwiązań WAGO.

Tematyka tegorocznego spotkania promowała rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej, zarządzania energią, rozwiązań chmurowych.

Tematami, które cieszyły się największym zainteresowaniem były problemy zabezpieczeń w sieciach przemysłowych oraz zagadnienia integracji z systemami zarządzania zarówno na poziomie zarządzania jak i wykonawczym. Udało nam się również pogłębić wiedzę z zakresu ofert firm : Balluff , Lapp Group oraz Fanuc.

 

https://softblue.pl/wp-content/uploads/2018/10/wago-1.jpg

https://softblue.pl/wp-content/uploads/2018/10/wago-3.jpg

https://softblue.pl/wp-content/uploads/2018/10/wago-2.jpg

 


19.10.18

DroneTech World Meeting

Już dziś i jutro w Arena Toruń odbywa się III edycja DroneTech World Meeting – targi poświęcone szeroko pojętej branży dronów, skupiające w jednym miejscu naukowców, przedsiębiorców, pasjonatów nowoczesnych technologii bezzałogowych statków powietrznych. Celem spotkania jest wymiana wiedzy, doświadczenia oraz przybliżenie branży bezzałogowców.

W programie m.in. wystawa firm międzynarodowych, konferencja ekspertów w dziedzinie technologii, prawa i bezpieczeństwa, giełda kooperacyjna B2B oraz halowe mistrzostwa w wyścigach dronów.

Więcej informacji poniżej:

https://www.facebook.com/dronetechmeet/

http://www.swiatdronow.pl/drone-tech-world-meeting-torun-19-20-10-2018r-arena-torun

http://www.swiatdronow.pl/dronetech-2018-start-w-najblizszy-piatek-19-10-2018


10.10.2018

Nowy Produkt !

Nasze czujniki pomiaru jakości powietrza w fazie testowania! Opracowane przez nas czujniki są elementem wcześniej stworzonego przez firmę tak zwanego mobilnego systemu monitorowania jakości powietrza BlueDust. Urządzenia zintegrowane są ze specjalnie stworzoną stroną internetową, gdzie w dowolnym momencie można sprawdzić aktualne dane dotyczące poziomu zanieczyszczenia w danej lokalizacji. Obecnie czujniki są w fazie testowania przez pracowników naszej firmy. O dalszych rezultatach naszych działań oraz wynikach przeprowadzonych testów będziemy informować w najbliższym czasie.


28.09.2018

Status CBR

Chwalimy się! Właśnie otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii – Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych o utrzymaniu przez firmę statusu Centrum Badawczo Rozwojowego.


26.09.2018

Nowy projekt dla MZK Bydgoszcz !

Działamy na lokalnym rynku! Rozpoczynamy realizację projektu dla MZK w Bydgoszczy, który ma na celu przeprowadzenie prac badawczych i opracowanie koncepcji udoskonalenia procesu świadczenia usług przewozowych.


24.09.2018

Targi MSPO Kielce 2018

Razem z naszą spółką firmą Milisystem https://milisystem.pl/ uczestniczyliśmy w tegorocznej edycji Targów MSPO w Kielcach. Prezentowaliśmy tam nowe rozwiązania pilotażowego produktu Milisystem Sp. z o.o. jakim jest Trenażer Strzelecki ,,TL Wisła’’. Nasze stanowisko wzbudziło wśród odwiedzających niemałe zainteresowanie jak i pozwoliło nam na nawiązanie nowych kontaktów z potencjalnymi kontrahentami z Polski i zagranicy.

http://targikielce.pl/pl/mspo.htm


21.09.2018

Najnowszy raport NIK i ETO o wpływie zanieczyszczenia powietrza.

Jak wpływa zanieczyszczenie powietrza na zdrowie i jakość życia obywateli? Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym artykułem opublikowanym przez NIK i ETO

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-i-eto-o-wplywie-zanieczyszczenia-powietrza-na-zdrowie-obywateli.html


10.02.2018

Softblue nagrodzone w kategorii Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej.

Podczas uroczystej gali konkursu Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017 firma SoftBlue SA wraz z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy została wyróżniona w kategorii „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej”. Nagroda przyznana została w uznaniu za szczególną efektywność współpracy innowacyjnej, która pozwala na wykorzystanie regionalnego potencjału oraz prowadzi do zaprojektowania i konstrukcji bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu.


Softblue wspólnie z partnerami realizuje projekt dla Biblioteki Narodowej  w Warszawie !

Przedmiotem powyższego projektu jest wykonanie, uruchomienie oraz  wdrożenie e-usługi  Zintegrowanej wyszukiwarki OMNIS pod nazwą:

,,Koncentrator Matadanych OMNIS”

Aplikacja w założeniach ma agregować oraz integrować informacje o księgozbiorach  bibliotek.


Nowy projekt !

Pragniemy zakomunikować iż realizujemy projekt dla Politechniki Częstochowskiej. Zamówienie wpisuje się znacząco w strategię rozwoju naszej firmy, szczególnie w sferze badawczo rozwojowej. Przedmiotem powyższego zamówienia jest dostawa stanowiska modułowego do uzyskiwania nanostruktur węglowych z materiałów organicznych metodą pyrolizy, montażu superkondensatorów oraz wytwarzania elektrod wraz z dedykowanym systemem pomiarowym i kontrolnym dla Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej. Realizacja ta stawia firmie nowe wyzwania i pozwala na eskalacje naszej wiedzy i umiejętności.


26.06.2017

Softblue wspiera szczytny cel!

Dnia 25 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim TKKF Bydgoszcz przy ulicy Słowiańskiej 7, odbył się Trzeci Wielki Bydgoski Mecz Charytatywny, którego jednym ze sponsorów była nasza firma. Wszystkie środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na zorganizowanie letniego wypoczynku dla podopiecznych bydgoskich domów dziecka.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie bydgoszcz.pl.


Air Fair

26.05.2017 – 27.05.2017

Softblue uczestnikiem XI Międzynarodowej Wystawy Air Fair

XI Międzynarodowa Wystawa ,,Air Fair’’ już za nami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i odwiedzenie naszego stoiska.
Zapraszamy do artykułów z relacjami z tego wydarzenia.
bydgoszcz.naszemiasto.pl
metropoliabydgoska.pl
defence24.pl


23.05.2017

Softblue nagrodzone w kategorii „Najbardziej innowacyjne mikrofirmy Kujaw i Pomorza”

SoftBlue zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie „Złota Setka Pomorza i Kujaw 2016”.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie pomorska.pl.


20.02.2017

Softblue wyróżnione w konkursie „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2016”

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie bydgoszcz.wyborcza.pl.


15.02.2017
Softblue zbada zanieczyszczenie powietrza w Świeciu.


03.01.2017

Smog w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zapraszamy do obejrzenia reportażu dotyczącego problemu zanieczyszczonego powietrza w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym SOFTBLUE S.A.  dokonuje pomiarów zanieczyszczeń za pomocą AirDrona. Więcej szczegółów w reportażu.


pabianice

24.10.2016

SoftBlue podpisało umowę z prezydentem Pabianic

Dnia 24 października firma SOFTBLUE S.A. podpisała umowę z Prezydentem Pabianic, Grzegorzem Mackiewiczem na opracowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej dla projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” wraz z przygotowaniem wyjaśnień i aktualizacji dokumentacji podczas jego oceny.


19.10.2016

SoftBlue na szkoleniach obronnych

Na podstawie Planu Szkolenia Obronnego Miasta Bydgoszczy na 2016 rok, zatwierdzonego przez Prezydenta Miasta, w dniach 19-20 października br. (środa, czwartek) odbyło się szkolenie obronne dla kadry kierowniczej Urzędu Miasta Bydgoszczy, Starostwa Powiatu Bydgoskiego, służb, inspekcji, straży oraz kierowników miejskich jednostek organizacyjnych. Firma SOFTBLUE S.A. również wystąpiła w roli szkolących, omawiając temat dronów i ich wykorzystania w zakresie obrony.


22.06.2016

SoftBlue nagrodzone w kategorii Gospodarka!

22 czerwca 2016 roku otrzymaliśmy nagrodę Marszałka woj. kujawsko-pomorskiego w kategorii Gospodarka. Kapituła konkursu wyróżniła SoftBlue za realizację inwestycji i rozwiązań przyczyniających się do rozwoju gospodarczego oraz zwiększenia poziomu innowacyjności i konkurencyjności województwa kujawsko-pomorskiego dzięki zastosowaniu nowych technologii.

Ogromnie dziękujemy – to kolejna nagroda za naszą pracę, ale także zobowiązanie do dalszego rozwoju i realizacji celów biznesowych, jakie postawiliśmy sobie na najbliższe lata. Będziemy dalej tworzyć produkty w odpowiedzi na potrzeby otoczenia i koncentrować się na rozwiązywaniu problemów oraz budowaniu udogodnień. 

Więcej na temat Gali znajdziecie na stronie: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe-kontakt/informacje-prasowe/29513-nagrody-marszalka-2017


07.06.2016

SoftBlue twórcą projektu portalu dla Kolei Mazowieckich

Jednym z naszych najnowszych projektów jest portal dla Kolei Mazowieckich. Witryna promuje wakacyjne połączenia pomiędzy Warszawą, a Krakowem i wybrzeżem. Pociągi „Dragon” i”Słoneczny” – zestawione z piętrowych, klimatyzowanych wagonów – zawiozą podróżnych do stolicy Małopolski oraz Trójmiasta i Ustki. Oprócz rozkładu i cennika biletów, na stronie zamieszczone zostały także kupony rabatowe oraz galerie zdjęć. Całość przygotowana jest w nowoczesnej, dynamicznej stylistyce.

Zobaczcie sami: http://oferty.mazowieckie.com.pl/


23.05.2016

SoftBlue na Targach Air-Fair

Dziękujemy wszystkim za obecność na targach Air-Fair 2016! Cieszymy się, że nasze stoisko cieszyło się tak dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dziękujemy również za wyróżnienie przyznane nam „za szczególne osiągnięcia w dziedzinie lotnictwa wojskowego i cywilnego oraz za profesjonalne przygotowanie stoisk wystawowych i kompleksową prezentację firmy”, jakie otrzymaliśmy od Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Wojskowych Zakładów Lotniczych Leszka Walczaka.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu, który znajdziecie pod poniższym linkiem – wywiad z naszym udziałem znajdziecie w trzeciej części relacji na stronie TVP 3 Bydgoszcz: http://bydgoszcz.tvp.pl/25452214/air-fair-na-naszej-antenie


16.02.2016

SoftBlue kończy rok na plusie

SoftBlue, bydgoski producent dronów, wypracował po czterech kwartałach 2015 roku ponad 7 mln zł przychodów ze sprzedaży. To blisko 40-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. Niższy niż w 2014 roku zysk netto to efekt dużych inwestycji w rozwój produktów i działalność badawczo-rozwojową. Więcej…


22.01.2016

SoftBlue intensyfikuje prace nad swoim flagowym projektem

Bydgoska spółka SoftBlue podpisała umowę o współpracy z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku. Celem przedsięwzięcia jest zainicjowanie wspólnych działań badawczych, które przyspieszą wdrożenie bezzałogowych statków powietrznych w dedykowanych obszarach. Więcej…


20.01.2016

Wynalazek polskiej Spółki ma szansę podbić rynek Ameryki Północnej

SoftBlue, grudniowy debiutant na rynku NewConnect, nie zwalnia tempa. Bydgoska spółka podpisała właśnie umowę z kanadyjską firmą – Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver, na dostawę SenSoftów na tamtejszy rynek. Dotychczas to pierwsza tak poważna obecność bydgoskiej spółki poza kontynentem europejskim.Więcej…


16.12.2015

SoftBlue – innowacyjna polska spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe – zadebiutuje jutro na NewConnect.

Do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu wprowadzone zostanie 13.737.500 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 4.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Więcej…


16.12.2015

Softblue notuje rekordowy kwartał

Do ponad 5,9 mln zł wzrosła sprzedaż Softblue po trzech kwartałach bieżącego roku. To o ponad 134% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bydgoska spółka zanotowała najlepszy kwartał w historii. To dobry prognostyk przed spodziewanym jeszcze w tym roku debiutem spółki na NewConnect. Więcej…Więcej…


21.08.2015000

Znakomite wyniki Softblue za II Q 2015 r. – 400 proc. wzrost przychodów
Spółka intensywnie rozwija działalność innowacyjną

Bydgoska spółka Softblue wypracowała w drugim kwartale 2015 roku ponad 0,9 mln zł zysku netto wobec straty w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 400 proc. osiągając poziom 2 mln zł. Tak znacząca poprawa wyników to efekt terminowo zakończonych projektów informatycznych i doradczych, oraz znaczącego zwiększenia zainteresowania produktami spółki:Więcej…


19.05.2015
Drony w drodze na NewConnect. SoftBlue zamierza zadebiutować w lipcu
SoftBlue, firma specjalizująca się w teleinformatyce i tworzeniu software oraz w sektorze B+R, już w lipcu zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. W ramach pierwszej rundy finansowania spółka pozyskała w kwietniu bieżącego roku 10 mln zł. Więcej…

Nasi klienci:

© 2015 SoftBlue SA. Wszelkie prawa zastrzeżone.