CZCIONKA:
KONTRAST:

Jak miasta walczą ze smogiem

Jak monitorować smog w miastach? jak miasta, gminy i samorządy walczą ze smogiem. Samorządy mają do dyspozycji szereg działań, które w sposób bezpośredni lub pośredni przyczyniają się do polepszenia jakości powietrza w miastach i gminach. Monitoring pyłów zawieszonych w powietrzu PM10 i PM2,5

Czytaj więcej

Czujnik pyłów PM 10 i PM 2,5

Pyły zawieszone (PM) to główny składnik niebezpiecznego dla naszego zdrowia i życia smogu. Skrót "PM” pochodzi od angielskiej nazwy particulate matter. Informacje o pyłach zawieszonych, wyjaśniamy dlaczego tak ważny jest monitoring ich stężenia oraz podpowiadamy jakimi urządzeniami można dokonywać pomiarów.

Czytaj więcej

Jak wykryć spalanie śmieci

Jak wykryć spalanie śmieci?, gdzie zgłosić spalanie śmieci?. W przypadku podejrzenia spalania niedozwolonych przedmiotów i materiałów należy zgłosić to niezwłocznie do Straży Miejskiej, podając możliwie najdokładniejszą lokalizację oraz czas zdarzenia.

Czytaj więcej

Detektor poziomu zanieczyszczeń powietrza

AirDron głowica pomiarowa przeznaczona jest do badania zanieczyszczenia powietrza, analizę pyłów zawieszonych PM1, PM 2,5, PM4, PM10, lotne związki organiczne (LZO), gazy np. chlorowodór, cyjanowodór, siarkowodór, amoniak, formaldehyd, dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenek węgla.

Czytaj więcej

Newsletter SoftBlue lipiec 2021

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem na temat wyników finansowych spółki, publicznej emisji oferty oraz aktualnych projektów SoftBlue

Czytaj więcej

Czujnik jakości powietrza

Profesjonalne czujniki jakości powietrza, miernik pyłów zawieszonych w powietrzu AirDron to profesjonalna głowica antysmogowa, wyposażona w sensory umożliwiające oszacowanie frakcji pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 oraz PM10

Czytaj więcej

CEEB obowiązek zgłaszania źródła ogrzewania domu jednorodzinnego

Właściciele domów mają obowiązek zgłaszania źródła ogrzewania CEEB - Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spis kopciuchów ? na czym polega i gdzie zgłaszać informacje? Sprawdź co musisz zrobić, Od 01.07.2021 obowiązek rejestracji w CEEB

Czytaj więcej

Program Stop Smog

Na czym polega program Stop Smog?. Program powstał, aby ułatwić i przyspieszyć wymianę oraz likwidację wysoko emisyjnych źródeł ciepła a także wesprzeć termomodernizację w domach jednorodzinnych. Do kogo skierowany jest program, na co można przeznaczyć pieniądze, Ile wynosi dofinansowanie.

Czytaj więcej

System monitoringu zużycia mediów

Firmy produkcyjne często rozpoczynają optymalizację od wdrożenia systemów do zarządzania produkcją i bardzo często na tym etapie kończą. Tymczasem zużycie energii elektrycznej oraz innych mediów produkcyjnych jest jednym z większych kosztów operacyjnych.

Czytaj więcej

Budżet obywatelski

W Polsce istnieje wiele ogólnokrajowych programów rządowych a także projektów dofinansowywanych przez Unię Europejską. Tematyka tych programów dotyczy działań związanych z poprawą jakości powietrza, zwiększenia bezpieczeństwa obywateli czy np. rozbudowy infrastruktury.

Czytaj więcej

Program Czyste Powietrze

Na poprawę jakości powietrza wpływa wiele działań (nie tylko monitoring jakości powietrza). Kompleksowe działania przyczyniające się do obniżenia wysokich stężeń toksycznych gazów i pyłów zawieszonych w powietrzu, promowane są także przez programy rządowe.

Czytaj więcej

Ocena jakości powietrza

Jakość powietrza i tematy związane z monitorowaniem poziomu zanieczyszczeń atmosferycznych stale pojawiają się w Internecie, prasie i telewizji. Codziennie widzimy kolorowe tabelki oraz alerty sygnalizujące przekroczenia poziomów różnych substancji.

Czytaj więcej

Smog – co to jest i jak powstaje smog?

Zanieczyszczone powietrze to duży problem, mający znaczący wpływ zarówno na jakość życia jak i na zdrowie obywateli większości rozwiniętych krajów. Czym jest smog, w jaki sposób powstaje oraz dlaczego poziom smogu w Polsce jest na tak wysokim poziomie?

Czytaj więcej

Cyfryzacja w dobie pandemii – co się zmienia

Rok 2021 będzie kolejnym ciekawym rokiem dla całej branży IT ? każdy z uczestników rynku może zadawać sobie pytanie jak będzie kształtowała się sprzedaż i jak będzie w ogóle wyglądał rynek IT. Można zaryzykować stwierdzenie, że pandemia zmienia wszystko.

Czytaj więcej

Urządzenia do badania jakości powietrza

Rosnący problem smogu powoduje, że coraz więcej instytucji, organizacji i prywatnych osób interesuje się monitorowaniem jakości powietrza. Producenci odpowiadają na potrzeby rynku, oferując szeroki wachlarz urządzeń do badania zanieczyszczenia powietrza.

Czytaj więcej

Monitoring jakości powietrza

Istotnym tematem podnoszonym w dyskusjach zarówno polityków, ekologów, jak i jednostek centralnych stała się kontrola jakości powietrza. Monitoring jakości powietrza to troska o środowisko, ludzi oraz o przestrzeganie regulacji prawnych.

Czytaj więcej

Smogobus – monitorowanie smogu

Przez rosnący problem smogu coraz więcej organizacji oraz jednostek samorządowych interesuje się systemami do monitorowania jakości powietrza. Bardzo popularnymi rozwiązaniami są zarówno drony jak i mobilne systemy monitoringu powietrza.

Czytaj więcej

Dron antysmogowy – przeznaczenie

Drony stale zyskują na popularności a spektrum ich zastosowań wciąż rośnie. Drony wyposażone w odpowiednie urządzenia coraz częściej wykorzystywane są przez różne służby dbające o porządek publiczny oraz bezpieczeństwo obywateli.

Czytaj więcej

Badanie dymu z komina

W okresie grzewczym poziom zanieczyszczenie powietrza bardzo szybko rośnie i bywa, że wymyka się spod kontroli. Sposobem na poprawę jakości powietrza są surowsze przepisy i patrole wykonujące badania dymu z komina przy użyciu drona.

Czytaj więcej

Nowe przepisy dronowe 2021

Z końcem 2020 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące lotów dronami. Nowe przepisy określają przypadki, w których użytkownicy dronów będą zobowiązani do zarejestrowania się jako operatorzy oraz przejścia dedykowanego szkolenia.

Czytaj więcej

Badanie jakości powietrza

Jakość powietrza to jeden z istotniejszych tematów, które są aktualnie podejmowane w kontekście ochrony środowiska. Monitoring jakości powietrza pozwala kontrolować stężenie niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi substancji.

Czytaj więcej

Dron antysmogowy – cena

Cena drona wraz z głowicą zależy głównie od tego w jakiej konfiguracji ma być on dostarczony. Obecnie na rynku pojawiają się rozwiązania różniące się od siebie poziomem zaawansowania konstrukcji, funkcjonalnościami i jakością pomiarów.

Czytaj więcej

Badanie stanu powietrza – usługi

Monitorowanie jakości powietrza atmosferycznego umożliwia ocenę stopnia zanieczyszczenia oraz podjęcie konkretnych działań prewencyjnych oraz interwencyjnych. SoftBlue SA oferuje możliwość zakupu urządzeń do pomiaru jakości powietrza.

Czytaj więcej