Jak monitorować smog w miastach? jak miasta, gminy i samorządy walczą ze smogiem. Samorządy mają do dyspozycji szereg działań, które w sposób bezpośredni lub pośredni przyczyniają się do polepszenia jakości powietrza w miastach i gminach. Monitoring pyłów zawieszonych w powietrzu PM10 i PM2,5
Czytaj więcejPyły zawieszone (PM) to główny składnik niebezpiecznego dla naszego zdrowia i życia smogu. Skrót "PM” pochodzi od angielskiej nazwy particulate matter. Informacje o pyłach zawieszonych, wyjaśniamy dlaczego tak ważny jest monitoring ich stężenia oraz podpowiadamy jakimi urządzeniami można dokonywać pomiarów.
Czytaj więcejJak wykryć spalanie śmieci?, gdzie zgłosić spalanie śmieci?. W przypadku podejrzenia spalania niedozwolonych przedmiotów i materiałów należy zgłosić to niezwłocznie do Straży Miejskiej, podając możliwie najdokładniejszą lokalizację oraz czas zdarzenia.
Czytaj więcejAirDron głowica pomiarowa przeznaczona jest do badania zanieczyszczenia powietrza, analizę pyłów zawieszonych PM1, PM 2,5, PM4, PM10, lotne związki organiczne (LZO), gazy np. chlorowodór, cyjanowodór, siarkowodór, amoniak, formaldehyd, dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenek węgla.
Czytaj więcejZapraszamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem na temat wyników finansowych spółki, publicznej emisji oferty oraz aktualnych projektów SoftBlue
Czytaj więcejProfesjonalne czujniki jakości powietrza, miernik pyłów zawieszonych w powietrzu AirDron to profesjonalna głowica antysmogowa, wyposażona w sensory umożliwiające oszacowanie frakcji pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 oraz PM10
Czytaj więcejWłaściciele domów mają obowiązek zgłaszania źródła ogrzewania CEEB - Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spis kopciuchów ? na czym polega i gdzie zgłaszać informacje? Sprawdź co musisz zrobić, Od 01.07.2021 obowiązek rejestracji w CEEB
Czytaj więcejNa czym polega program Stop Smog?. Program powstał, aby ułatwić i przyspieszyć wymianę oraz likwidację wysoko emisyjnych źródeł ciepła a także wesprzeć termomodernizację w domach jednorodzinnych. Do kogo skierowany jest program, na co można przeznaczyć pieniądze, Ile wynosi dofinansowanie.
Czytaj więcejFirmy produkcyjne często rozpoczynają optymalizację od wdrożenia systemów do zarządzania produkcją i bardzo często na tym etapie kończą. Tymczasem zużycie energii elektrycznej oraz innych mediów produkcyjnych jest jednym z większych kosztów operacyjnych.
Czytaj więcejW Polsce istnieje wiele ogólnokrajowych programów rządowych a także projektów dofinansowywanych przez Unię Europejską. Tematyka tych programów dotyczy działań związanych z poprawą jakości powietrza, zwiększenia bezpieczeństwa obywateli czy np. rozbudowy infrastruktury.
Czytaj więcejNa poprawę jakości powietrza wpływa wiele działań (nie tylko monitoring jakości powietrza). Kompleksowe działania przyczyniające się do obniżenia wysokich stężeń toksycznych gazów i pyłów zawieszonych w powietrzu, promowane są także przez programy rządowe.
Czytaj więcejJakość powietrza i tematy związane z monitorowaniem poziomu zanieczyszczeń atmosferycznych stale pojawiają się w Internecie, prasie i telewizji. Codziennie widzimy kolorowe tabelki oraz alerty sygnalizujące przekroczenia poziomów różnych substancji.
Czytaj więcejZanieczyszczone powietrze to duży problem, mający znaczący wpływ zarówno na jakość życia jak i na zdrowie obywateli większości rozwiniętych krajów. Czym jest smog, w jaki sposób powstaje oraz dlaczego poziom smogu w Polsce jest na tak wysokim poziomie?
Czytaj więcejRok 2021 będzie kolejnym ciekawym rokiem dla całej branży IT ? każdy z uczestników rynku może zadawać sobie pytanie jak będzie kształtowała się sprzedaż i jak będzie w ogóle wyglądał rynek IT. Można zaryzykować stwierdzenie, że pandemia zmienia wszystko.
Czytaj więcejRosnący problem smogu powoduje, że coraz więcej instytucji, organizacji i prywatnych osób interesuje się monitorowaniem jakości powietrza. Producenci odpowiadają na potrzeby rynku, oferując szeroki wachlarz urządzeń do badania zanieczyszczenia powietrza.
Czytaj więcejIstotnym tematem podnoszonym w dyskusjach zarówno polityków, ekologów, jak i jednostek centralnych stała się kontrola jakości powietrza. Monitoring jakości powietrza to troska o środowisko, ludzi oraz o przestrzeganie regulacji prawnych.
Czytaj więcejPrzez rosnący problem smogu coraz więcej organizacji oraz jednostek samorządowych interesuje się systemami do monitorowania jakości powietrza. Bardzo popularnymi rozwiązaniami są zarówno drony jak i mobilne systemy monitoringu powietrza.
Czytaj więcejDrony stale zyskują na popularności a spektrum ich zastosowań wciąż rośnie. Drony wyposażone w odpowiednie urządzenia coraz częściej wykorzystywane są przez różne służby dbające o porządek publiczny oraz bezpieczeństwo obywateli.
Czytaj więcejW okresie grzewczym poziom zanieczyszczenie powietrza bardzo szybko rośnie i bywa, że wymyka się spod kontroli. Sposobem na poprawę jakości powietrza są surowsze przepisy i patrole wykonujące badania dymu z komina przy użyciu drona.
Czytaj więcejZ końcem 2020 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące lotów dronami. Nowe przepisy określają przypadki, w których użytkownicy dronów będą zobowiązani do zarejestrowania się jako operatorzy oraz przejścia dedykowanego szkolenia.
Czytaj więcejJakość powietrza to jeden z istotniejszych tematów, które są aktualnie podejmowane w kontekście ochrony środowiska. Monitoring jakości powietrza pozwala kontrolować stężenie niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi substancji.
Czytaj więcejCena drona wraz z głowicą zależy głównie od tego w jakiej konfiguracji ma być on dostarczony. Obecnie na rynku pojawiają się rozwiązania różniące się od siebie poziomem zaawansowania konstrukcji, funkcjonalnościami i jakością pomiarów.
Czytaj więcejMonitorowanie jakości powietrza atmosferycznego umożliwia ocenę stopnia zanieczyszczenia oraz podjęcie konkretnych działań prewencyjnych oraz interwencyjnych. SoftBlue SA oferuje możliwość zakupu urządzeń do pomiaru jakości powietrza.
Czytaj więcej