CZCIONKA:
KONTRAST:

Program Czyste Powietrze

Na poprawę jakości powietrza wpływa wiele działań (nie tylko monitoring jakości powietrza). Kompleksowe działania przyczyniające się do obniżenia wysokich stężeń toksycznych gazów i pyłów zawieszonych w powietrzu, promowane są także przez programy rządowe.

Czytaj więcej

Ocena jakości powietrza

Jakość powietrza i tematy związane z monitorowaniem poziomu zanieczyszczeń atmosferycznych stale pojawiają się w Internecie, prasie i telewizji. Codziennie widzimy kolorowe tabelki oraz alerty sygnalizujące przekroczenia poziomów różnych substancji.

Czytaj więcej

Smog – co to jest i jak powstaje?

Zanieczyszczone powietrze to duży problem, mający znaczący wpływ zarówno na jakość życia jak i na zdrowie obywateli większości rozwiniętych krajów. Czym jest smog, w jaki sposób powstaje oraz dlaczego poziom smogu w Polsce jest na tak wysokim poziomie?

Czytaj więcej

Cyfryzacja w dobie pandemii – co się zmienia

Rok 2021 będzie kolejnym ciekawym rokiem dla całej branży IT – każdy z uczestników rynku może zadawać sobie pytanie jak będzie kształtowała się sprzedaż i jak będzie w ogóle wyglądał rynek IT. Można zaryzykować stwierdzenie, że pandemia zmienia wszystko.

Czytaj więcej

Urządzenia do badania jakości powietrza

Rosnący problem smogu powoduje, że coraz więcej instytucji, organizacji i prywatnych osób interesuje się monitorowaniem jakości powietrza. Producenci odpowiadają na potrzeby rynku, oferując szeroki wachlarz urządzeń do badania zanieczyszczenia powietrza.

Czytaj więcej

Monitoring jakości powietrza

Istotnym tematem podnoszonym w dyskusjach zarówno polityków, ekologów, jak i jednostek centralnych stała się kontrola jakości powietrza. Monitoring jakości powietrza to troska o środowisko, ludzi oraz o przestrzeganie regulacji prawnych.

Czytaj więcej

Smogobus – monitorowanie smogu

Przez rosnący problem smogu coraz więcej organizacji oraz jednostek samorządowych interesuje się systemami do monitorowania jakości powietrza. Bardzo popularnymi rozwiązaniami są zarówno drony jak i mobilne systemy monitoringu powietrza.

Czytaj więcej

Dron antysmogowy – przeznaczenie

Drony stale zyskują na popularności a spektrum ich zastosowań wciąż rośnie. Drony wyposażone w odpowiednie urządzenia coraz częściej wykorzystywane są przez różne służby dbające o porządek publiczny oraz bezpieczeństwo obywateli.

Czytaj więcej

Badanie dymu z komina

W okresie grzewczym poziom zanieczyszczenie powietrza bardzo szybko rośnie i bywa, że wymyka się spod kontroli. Sposobem na poprawę jakości powietrza są surowsze przepisy i patrole wykonujące badania dymu z komina przy użyciu drona.

Czytaj więcej

Nowe przepisy dronowe 2021

Z końcem 2020 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące lotów dronami. Nowe przepisy określają przypadki, w których użytkownicy dronów będą zobowiązani do zarejestrowania się jako operatorzy oraz przejścia dedykowanego szkolenia.

Czytaj więcej