O nas

Jesteśmy operatorem nowych technologii – innowacyjną spółką komercjalizującą badania i projekty naukowe. Świadczymy również usługi z zakresu doradztwa gospodarczo-biznesowego oraz projektowania systemów informatycznych.

Zaczynaliśmy w 2003 r. od konsultingu w dziedzinie zdobywania i wdrażania funduszy unijnych. Zrealizowaliśmy wiele projektów wspierających rozwój społeczeństwa informacyjnego, zarówno dla instytucji z sektora publicznego jak i biznesu.

Dzięki nabytej wiedzy i doświadczeniu zaczęliśmy oferować projektowanie i zarządzanie systemami informatycznymi. Jednym z naszych największych sukcesów w tej dziedzinie jest opracowanie autorskiego oprogramowania wspomagającego planowanie zasobów przedsiębiorstwa – wyjątkowo funkcjonalny system ERP, z którego można korzystać na każdym komputerze czy urządzeniu mobilnym.

Jako jedna z niewielu polskich firm jesteśmy członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency – ESA). To międzynarodowa organizacja powołana w celu realizacji wspólnego, europejskiego programu badania i wykorzystania przestrzeni kosmicznej. Na stałe współpracujemy również z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi w Bydgoszczy.

W 2012 r. poszerzyliśmy nasz zespół o grono ekspertów i uruchomiliśmy Dział Badań i Rozwoju, który obecnie skupia się na trzech obszarach: biotechnologii, teleinformatyce i programowaniu. Dzięki posiadanym kompetencjom oraz doświadczeniu mogliśmy skomercjalizować już wiele projektów, jednocześnie stale rozwijając kolejne.

Projekty skomercjalizowane:

  1. Sensoft – wielowskaźnikowe czujniki warunków transportu
  2. SoftAR – rozszerzona rzeczywistość
  3. MoveSoft – systemy zarządzania gestami
  4. InvestPlan – System Koordynowania Inwestycji (SKI)

Projekty procedowane:

  1. AirDron – bezzałogowy samolot monitorujący poziom zanieczyszczenia powietrza
  2. SoftHeart – badania serca w widmach niesłyszalnych
  3. SoftGene – wykrywanie modyfikacji genetycznych i badanie pokrewieństwa

Nasi klienci:

© 2015 SoftBlue SA. Wszelkie prawa zastrzeżone.