Głowica do badania jakości powietrza
Ze względu na rosnący problem smogu w Polsce coraz więcej instytucji, organizacji oraz osób prywatnych jest zainteresowanych monitoringiem jakości powietrza. Producenci, odpowiadając na potrzeby rynku, oferują szeroki wachlarz urządzeń do badania zanieczyszczenia powietrza wyposażonych w mniej i bardziej zaawansowane czujniki, przeznaczone do pomiarów wewnętrznych lub zewnętrznych, stacjonarne bądź mobilne, do pomiarów punktowych lub obszarowych. W zależności od tego, na które urządzenie padnie wybór, można spodziewać się innego stopnia dokładności i wiarygodności wyników.
Rozwiązania do monitoringu jakości powietrza mogą mierzyć różne frakcje pyłu i mieć inne zakresy pomiaru. Same urządzenia różnią się między sobą budową, zastosowanymi materiałami, technologiami i wynikającymi z tego możliwościami, przeznaczeniem oraz oczywiście ceną.
Wśród pyłów najczęściej mierzone są pyły PM2.5 i PM10, które są głównym składnikiem smogu. Ze względu na niewielkie rozmiary te cząstki pyłu są szczególnie szkodliwe – łatwo przenikają do układów i narządów wewnętrznych. Wspomniane frakcje pyłu można mierzyć wewnątrz pomieszczeń, przy użyciu domowych czujników, jak również na zewnątrz ? wykorzystywane są do tego stacje pomiarowe (pomiary tego typy wykonuje WIOŚ), drony z głowicami pomiarowymi jak również mobilne stacje diagnostyczne, wykonujące pomiary obszarowe.
W zależności od wybranego urządzenia pomiarowego jest kilka metod pomiaru pyłów:
SoftBlue SA posiada w ofercie 4 autorskie głowice do pomiaru jakości powietrza, które zostały zaprojektowane pod konkretne modele dronów. Różnice dotyczą m. in. masy, materiału, z którego wykonana jest obudowa oraz dodatkowych funkcjonalności.
Aby dowiedzieć się więcej na temat sposobu działania urządzeń do analizy jakości powietrza oraz przykładowych konfiguracji głowicy pomiarowej skontaktuj się z doradcą SoftBlue.
Pomiary jakości powietrza przy pomocy Drona antysmogowego wykonuje się w celu oszacowania ilości pyłów zawieszonych w powietrzu w tym pyłów PM 10 oraz pyłów PM 2,5 czyli badanie smogu. Drony wyposażone w głowice pomiarową AirDron idealnie nadają się do monitorowani jakości powietrza w miastach oraz gminach w tym do badania dymu z komina, takie badanie są często wykonywane przez straż miejską lub Ekopatrole. Drony antysmogowowe są coraz częściej na wyposażeniu służb, które są odpowiedzialne za walkę ze smogiem, coraz częściej można zaobserwować latające drony na domami w sezonie grzewczym.
Usługi badania jakości powietrza lub zakupu drona antysmogowego - Zadzwoń lub napisz do nas!
Tel: +48 663 522 491
E-mail: pmatczak@softblue.pl